کرسي هاي نظريه پردازي، نقد و مناظره دانشگاه قم
اطلاعیه های مهماطلاعیه های مهم
فراخوان ارسال طرحنامه جهت برگزاري كرسي ترويجي
پوسترپوستر
بازديدهابازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 26851
تعداد بازديد از سايت: 62583414
تعداد بازديد زيرپورتال: 26851
اين زيرپورتال امروز: 4
در امروز: 8488
اين صفحه امروز: 4
آخرين ويرايش صفحهآخرين ويرايش صفحه
دوشنبه 16 بهمن 1396 09:39:07
اخباراخبار

آخرين جلسه دوره اول كميته دستگاهي كرسي هاي نظريه پردازي نقد و مناظره

جلسه در تاريخ96/10/23 در دفتر معاونت پژوهشي و با حضور رياست محترم دانشگاه، معاونت محترم پژوهشي، رياست محترم پرديس خواهران و اعضاي  محترم كميته دستگاهي برگزار گرديد. در ابتداي جلسه و پس از تلاوت آياتي از كلام الله مجيد، سركار خانم دكتر ساطع ضمن خير مقدم به اعضاي حاضر در جلسه، به ارائه گزارشي از فعاليت هاي صورت گرفته در پژوهش خواهران جهت تاسيس كميته دستگاهي و فعال ساختن كرسي هاي ترويجي و تخصصي پرداختند.
ايشان در ادامه اظهار داشتند كه تعداد 65 كرسي ترويجي توسط اساتيد دانشكده ها برگزار گرديده است كه دانشكده ادبيات و علوم انساني با برگزاري 25 كرسي، دانشكده الهيات و معارف اسلامي 17 كرسي و دانشكده حقوق با برگزاري 14 كرسي به ترتيب بيشترين آمار را به خود اختصاص داده اند.
در ادامه جلسه، جناب آقاي دكتر فراهاني معاونت محترم پژوهشي ضمن اعلام تشكر و قدرداني خويش، به ارائه كرسي توسط دانشجويان دكترا و فراهم ساختن زمينه هاي مناسب جهت كمك هاي پيشيني به اساتيد محترم به منظور تشويق آنان در برگزاري كرسي هاي تخصصي و تسهيل فرآيند آن و تلاش بر ارتقاي سطح كيفي كرسي ها و جهت دهي كرسي هاي ترويجي به سمت كرسي هاي تخصصي تاكيد كردند. همچنين آسيب شناسي عدم استقبال تمامي اساتيد و كيفيت غيرقابل قبول بعضي از كرسي ها را از امور ضروري برشمردند.
در پايان جناب آقاي دكتر ديرباز؛ رياست محترم دانشگاه ضمن تشكر از سركار خانم دكتر ساطع و اعضاي كميته دستگاهي اظهار داشتند كه بهتر است جلسه اي با حضور معاونت ها برگزار گردد و ضمن معرفي كامل فعاليت هاي كميته دستگاهي  و ارائه گزارش اقدامات انجام شده، از اعضاي اين دوره كميته دستگاهي تجليل به عمل آيد و با بررسي كلياتي كه در اين دو سال استنباط شده، در جهت ارتقاي هرچه بيشتر پژوهش در دانشگاه حركت كنيم. همچنين ايشان فرمودند كه با استفاده از تجربيات دانشگاه هاي موفق كشور و بررسي دقيق و جدي پيشنهادات ارائه شده به لحاظ علمي، قانوني و مالي، همچنين تجربيات دوسال گذشته، يك طرح جامع با هدف ارتقاي كمي و كيفي كرسي هاي تخصصي و ترويجي تهيه و ارائه شود. ايشان در ادامه از برگزاري اين تعدادكرسي ابراز خرسندي نمودند و اعلام نمودند كه در زمينه مالي سعي بر پشتيباني داريم. همچنين هزينه كافي براي كرسي ها در نظر گرفته شود و نسبت به كيفيت طرحنامه ها دقت لازم مبذول گردد تا بتوان كتابچه اي از كرسي ها چاپ و منتشر گردد.

برگزاري سومين جلسه كميته دستگاهي در سال 1396

سومين جلسه كميته دستگاهي كرسي هاي نظريه پردازي، نقد و مناظره در روز يك شنبه مورخ96/08/07 در سالن جلسات ساختمان امام خامنه اي زيد عزه و با حضور سركار خانم دكتر برقعي؛ رياست پرديس خواهران، خانم دكتر ساطع ؛ مديريت آموزش و پژوهش پرديس خواهران و نمايندگان دانشكده ها  برگزار گرديد. طي اين جلسه  طرحنامه هاي رسيده از 6 دانشكده مورد بررسي قرار گرفت و تعدادي از طرح نامه  پس از طرح و تأييد ناقدين پيشنهادي به تصويب رسيد تا در فرصت هاي آتي و طي برنامه زماني مشخص برگزار گردد.

برگزاري اجلاسيه نهايي کرسي

 اجلاسيه نهايي کرسي نقد، مناظره و نوآوري جناب آقاي دکتر جلال الدين قياسي با عنوان" طرح جامع مسأله

تسبيب در حالت تزاحم موجبات" از گروه حقوق در سال 1394 برگزار گرديد. 

برگزاري کرسي هاي ترويجي در سال 95

بالغ بر 43  کرسي ترويجي در سال 1395 برگزار گرديده است:

دانشکده حقوق: 9 کرسي ترويجي 
 دانشکده ادبيات و علوم انساني: 17کرسي ترويجي 
 دانشکده الهيات:  14 کرسي ترويجي
دانشکده فني- مهندسي: 2 کرسي ترويجي
دانشکده علوم پايه:1 کرسي ترويجي

بررسي و تصويب طرحنامه هاي رسيده به دبيرخانه

بالغ بر 8 طرحنامه به دبيرخانه کرسي ها ارسال گرديده که در هفته آتي  بررسي و تصويب خواهد شد.

برگزاري جلسه کميته دستگاهي دانشگاه

جلسه کميته دستگاهي کرسي هاي ترويجي در هفته آتي با حضور اعضاي کميته دستگاهي برگزار مي شود. طي اين جلسه طرحنامه ها بررسي ، ناقدين داخلي ، خارجي و دبير جلسه  تعيين مي گردد

سومين جلسه استاني کميته دستگاهي کرسي هاي نظريه پردازي، نقد و مناظره

 سومين جلسه استاني رؤسا و معاونين مراکز علمي و پژوهشي و دبيران محترم کميته­هاي دستگاهي با حضور جناب آقاي دکتر خسروپناه- دبير هيأت و رئيس دبيرخانه حمايت از کرسي­هاي نظريه­پردازي، نقد و مناظره و جناب آقاي دکتـر اسماعيـلي در محل دانشگاه قم برگزار مي گردد. 

زمان: پنجشنبه، 14/02/1396 ساعت 13، به صرف ناهار.

مکان: قم، بلوار الغدير، بعد از شهرک قدس، دانشگاه قم، تالار انديشه
تعداد بازديد اين صفحه: 4687
ديگر بخش ها درباره دانشگاه قم سامانه هاپيوندهاي مفيدارتباط با ما
آدرس پستي: قم - بلوار الغدير - بعد از شهرك قدس - دانشگاه قم
كدپستي: 3716146611
تلفن : 32103000- 025
فكس : 32854499- 025
پست الكترونيكي:
خانه | بازگشت |
Guest (Qomuniguest)


مجری سایت : شرکت سیگما