شنبه 4 فروردين 1397   06:48:42
گروه مهندسی کامیپوترگروه مهندسی کامیپوتر
پیوندهای مرتبطپیوندهای مرتبط
  ارتباط با ماارتباط با ما
  قم ، انتهاي بلوار الغدير ، دانشگاه قم ، دانشکده فني و مهندسي ، ساختمان پروفسور حسابي
  تلفن : 32103563 025 98+
  بازديدهابازديدها
  تعداد بازديد اين صفحه: 269110
  تعداد بازديد از سايت: 62583437
  تعداد بازديد زيرپورتال: 269110
  اين زيرپورتال امروز: 39
  در امروز: 8511
  اين صفحه امروز: 39
  مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعاتمهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات
  چهارشنبه 11 شهريور 1394

  کارشناسي ارشد تجارت الکترونيکي

  معرفي رشته :

  فناوري اطلاعات (IT) همان طور که به‌وسيله انجمن فناوري اطلاعات آمريکا (ITAA‎) تعريف شده‌است، به مطالعه، طراحي، توسعه، پياده‌سازي، پشتيباني يا مديريت سيستم‌هاي اطلاعاتي مبتني بر رايانه، خصوصا برنامه‌هاي نرم‌افزاري و سخت‌افزار رايانه مي‌پردازد.

  به طور کوتاه، فناوري اطلاعات با مسائلي مانند استفاده از رايانه‌ها و نرم‌افزار سروکار دارد تا از اين طريق تبديل، ذخيره، حفاظت، پردازش، انتقال و بازيابي اطلاعات به شکلي مطمئن و ايمن انجام پذيرد.
  دانش فناوري اطلاعات و رايانه با هم فرق مي‌کنند، هرچند در موارد زيادي نيز با هم اشتراک دارند. به طور خلاصه اگر علم رايانه را مشابه مهندسي مکانيک بگيريم، فناوري اطلاعات مشابه صنعت حمل و نقل است و اين يعني فناوري اطلاعات بسيار از علم رايانه وسيع‌تر (و پيچيده تر) است. اين اصطلاح در دهه ۱۹۹۰ جايگزين اصطلاحات پردازش داده‌ها و سيستم‌هاي اطلاعات مديريت شد که در دهه‌هاي ۱۹۷۰ و ۱۹۶۰ بسيار رايج بودند. فناوري اطلاعات (IT) معمولاً به کليه فناوري هائي اشاره دارد که در پنج حوزه جمع آوري، ذخيره سازي، پردازش، انتقال و نمايش اطلاعات کاربرد دارند.

  اخيرا تغيير اندکي در اين عبارت داده مي‌شود تا اين اصطلاح به طور روشن دايره ارتباطات مخابراتي را نيز شامل گردد. بنابراين عده‌اي بيشتر مايلند تا عبارت «فناوري اطلاعات و ارتباطات» (فاوا) (Information and Communications Technology) يا به اختصار ICT را به کار برند.
  تجارت الکترونيک با استفاده از شبکه هاي رايانه اي، معاملات تجاري را در مراحل گوناگون آن مانند طراحي، توليد، خريد و فروش و تحويل، ساده نموده و به آن سرعت مي بخشد. «تجارت الکترونيک» دربرگيرنده هر گونه تجارت و تعامل مديريتي است که با استفاده از فن آوري اطلاعات و ارتباطات صورت مي گيرد. تجارت الکترونيکي به عنوان يکي از مباحث مهم فناوري اطلاعات و ارتباطات مورد تاکيد کارشناسان بوده و با سرعت در حال جايگزين شدن تجارت سنتي است و بسياري از کشورها بهره‌مندي از آن را سرلوحه استراتژي هاي بازرگاني خود قرار داده‌اند. خريد و فروش و تبادل هر گونه کالا، خدمات و يا اطلاعات از طريق شبکه‌هاي رايانه‌اي يا انجام مبادلات تجاري در يک قالب الکترونيکي،‌‌ از تعاريفي است که براي تجارت الکترونيکي بيان شده است.

  هدف از دوره کارشناسي ارشد مهندسي فناوري اطلاعات گرايش تجارت الکترونيکي ارائه درکي مناسب از فناوري‌هاي مرتبط با شبکه هاي کامپيوتري، مهارت در طراحي و توليد سيستم‌هاي مالتي مديا براي توزيع در سطح شبکه و آگاهي از ابزارها و روشهاي مودنياز براي تغيير وظايف تجارتي و مديريتي از طريق انجام معاملات به صورت الکترونيکي است. دوره کارشناسي ارشد تجارت الکترونيک فارغ التحصيلاني با دانش فني، مهارتهاي خلاق و توانايي تجاري خلق مي کند تا بتوانند از پتانسيل عظيم بازاريابي در شبکه هاي رايانه اي بهره برداري نمايند.

  در ادامه براي آشنايي بيشتر متقاضيان انتخاب رشته کنکور ارشد و نيز افرادي که در بازار کار به دنبال آينده شغلي بهتري هستند، اطلاعات بيشتري شامل: برنامه درسي(سرفصل دروس) کارشناسي ارشد مهندسي فناوري اطلاعات گرايش تجارت الکترونيکي، دانشگاه هاي داراي رشته کارشناسي ارشد مهندسي فناوري اطلاعات گرايش تجارت الکترونيکي، معرفي ساير گرايشهاي کارشناسي ارشد و دکتراي مهندسي فناوري اطلاعات (IT) (به منظور ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر آموزش عالي)، بازارکار، وضعيت استخدام و آينده شغلي رشته کارشناسي ارشد مهندسي فناوري اطلاعات گرايش تجارت الکترونيکي ارايه مي شود.

  برنامه درسي (سرفصل) کارشناسي ارشد مهندسي فناوري اطلاعات گرايش تجارت الکترونيکي و تعداد واحدها :

  تعداد کل واحدها : 32 واحد
  دروس اصلي : 18 واحد
  دروس اختياري : 6 واحد
  سمينار : 2 واحد
  پايان نامه : 6 واحد

  تعداد بازديد اين صفحه: 2863
  ديگر بخش ها درباره دانشگاه قم سامانه هاپيوندهاي مفيدارتباط با ما
  آدرس پستي: قم - بلوار الغدير - بعد از شهرك قدس - دانشگاه قم
  كدپستي: 3716146611
  تلفن : 32103000- 025
  فكس : 32854499- 025
  پست الكترونيكي:
  خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
  Guest (Qomuniguest)

  دانشكده فني و مهندسي - گروه مهندسي كامپيوتر
  مجری سایت : شرکت سیگما