جمعه 3 فروردين 1397   13:35:03
کتابخانه مرکزیکتابخانه مرکزی
بازديدهابازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 835899
تعداد بازديد از سايت: 62564464
تعداد بازديد زيرپورتال: 835899
اين زيرپورتال امروز: 112
در امروز: 12119
اين صفحه امروز: 112
اخباراخبار

عضويت کتابخانه هاي دانشگاه در طرح غدير (امانت بين کتابخانه اي)

کتابخانه مرکزي دانشگاه براي امکان بخشيدن به دسترسي مستقيم دانشجويان تحصيلات تکميلي دانشگاه به منابع کتابخانه هاي دانشگاهي زيرنظر وزارت علوم تحقيقات و فناوري کشور، شرايط عضويت در طرح غدير را فراهم کرده است.‏ داتشجويان تحصيلات تکميلي که نياز به استفاده از منابع ساير کتابخانه هاي دانشگاهي را دارند، مي توانند براي نام نويسي در طرح غدير در ساعات اداري به کتابخانه مرکزي مراجعه فرمايند.‏ بعد از انجام مراحل ابتدايي و تکميلي نام نويسي در سايت طرح غدير (http:/ghadir..irandoc.ac.ir)‏، يک کارت عضويت و سه کارت امانت دريافت مي کنند و به عضويت طرح درخواهند آمد. اعضاء طرح موظف هستند در هنگام تسويه حساب از کتابخانه، کارت هاي دريافت شده را به کتابخانه مرکزي تحويل دهند.

آشنايي با طرح غدير، عضويت در تمامي کتابخانه هاي دانشگاهي براي دانشجويان تحصيلات تکميلي

طرح غدير يا طرح " امانت بين کتابخانه اي" که مجري آن پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران مي باشد امکان استفاده از منابع ساير کتابخانه ها را براي کليه اعضاء هئيت علمي و دانشجويان تحصيلات تکميلي فراهم آورده است.

طرح غدير: عضويت فراگير کتابخانه‌ها ، راهکاري براي ايجاد دسترسي مستقيم استفاده‌کنندگان به منابع کتابخانه‌هاي ساير دانشگاه ها.

   براساس اين طرح، اعضاي هيئت علمي و دانشجويان تحصيلات تکميلي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از محلي که به عنوان مبدا براي آنها تعيين شده، يک کارت عضويت در طرح و تعدادي کارت امانت دريافت مي‌کنند و به عضويت طرح درمي‌آيند. اعضاي طرح با استفاده از کارت اول مي‌توانند به همهء کتابخانه‌هاي زيرپوشش طرح که به نام «کتابخانه‌هاي مقصد» شناخته مي‌شوند، مراجعه و از تمامي خدمات آنها در محل استفاده کنند و در صورت نياز، با سپردن هر کارت امانت يک جلد کتاب به امانت گيرند.

  هدف اصلي طرح غدير:

   ايجاد امکان دسترسي مستقيم و حضوري به منابع کتابخانه‌هاي زير پوشش وزارت علوم، تحقيقات و فناوري براي اعضاي هيئت علمي و دانشجويان تحصيلات تکميلي از طريق يک نظام رسمي و هماهنگ است.

هدفهاي جانبي طرح غدير:

 » افزايش توان کتابخانه‌ها در پاسخگويي به نياز استفاده کنندگان؛

 » افزايش سطح استفاده از منابع موجود در کتابخانه‌هاي وزارت فرهنگ و آموزش عالي؛

 » غلبه بر جدايي کتابخانه‌ها از يکديگر.

 شرايط عضويت

اعضاي هيئت علمي و دانشجويان تحصيلات تکميلي مي‌توانند به عضويت طرح غدير درآيند.

چگونگي عضويت

براي عضويت در طرح غدير با در دست داشتن کارت دانشجويي و مدارک شناسايي معتبر به بخش اطلاع رساني کتابخانه مرکزي (طبقه دوم، اتاق 4) مراجعه نماييد. عضويت در اين طرح دو مرحله اي بوده و مرحله اول توسط کتابخانه مرکزي انجام شده و پس از آن نام کاربري و گذرواژه از طريق ايميل و پيام کوتاه به افراد متقاضي ارسال مي شود. و پس از دريافت نام کاربري و گذرواژه ، شخص ملزم به مراجعه به سايت طرح غدير و تکميل فرايند عضويت مي باشد. حداکثر يک هفته پس از تکميل عضويت، کارت عضويت در طرح و ساير مستندات  از طريق ايرانداک به کتابخانه مرکزي ارسال مي شود. و همزمان پيامکي نيز به منظور اطلاع رساني از صدور و نحوه دريافت کارت به عضو ارسال خواهد شد.

براي کسب اطلاعات بيشتر مي توانيد با اين شمار تماس حاصل نماييد:

025-32103324

تعداد بازديد اين صفحه: 1419
ديگر بخش ها درباره دانشگاه قم سامانه هاپيوندهاي مفيدارتباط با ما
آدرس پستي: قم - بلوار الغدير - بعد از شهرك قدس - دانشگاه قم
كدپستي: 3716146611
تلفن : 32103000- 025
فكس : 32854499- 025
پست الكترونيكي:
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (Qomuniguest)

كتابخانه مركزي - معاونت پژوهش و فناوري دانشگاه قم
مجری سایت : شرکت سیگما